Ako vybrať správnu fotku

1. Rozlíšenie

Uistite sa, že obrázok je kvalitný (má dostatočné rozlíšenie - dpi). Všeobecne platí, že čím je vyššie DPI tým je vhodnejší obrázok pre väčšie puzzle. Napríklad: ak máte v pláne si objednať 500 dielikové foto puzzle, skúste zväčšiť obrázok vo vašom prehliadači na dvojnásobok veľkosti vášho monitora/displeja. Budete mať možnosť vidieť približný výsledok kvality tlače. Ak je obraz rozmazaný, s najväčšou pravdepodobnosťou bude výtlačok rozmazaný tiež. Ak si neviete rady, pošlite prosím fotku na "[email protected]" na zhodnotenie.

Dieťa, rozmazaný obrázok

2. Používajte len digitálne fotky

Snímok urobený digitálnym fotoaparátom je väčšinou vhodný, fotografie zhotovené mobilnými telefónmi nie sú vhodné. Ak chcete mať puzzle z klasickej fotografie, budete potrebovať skener s vysokým rozlíšením. Vo všeobecnosti neodporúčame používať naskenované fotografie.

3. Detail a pozadie

Vyhnite sa použitiu snímok s extrémne veľkými jednofarebnými plochami, ako je obloha, more ... atď. Samozrejme, že ak časť obrazu patrí krásnej zátoke, alebo úžasnému modrému nebu s malými bielymi oblakmi, všetko je v poriadku. Niekedy však dostaneme fotku, kde sa párik kúpe v mori s rovnakou farbou neba nad nimi a 90% plochy má podobné farby. Skúste si predstaviť skladanie 1000 dielikového puzzle, kde je 900 dielikov modrej, svetlo modrej alebo tmavomodrej farby.

4. Nepoužívajte rámy

Snažte sa nepoužívať tenké rámčeky na vonkajšom okraji obrázku. Na výrobu potrebujeme mať k dispozícii malú plochu na okraji (cca 3 mm), ktorá bude orezaná pri výseku dielov. Rám môže úplne zmiznúť alebo nemusí zostať v rovnakej šírke na každej strane. Rámy na fotkách vo vnútri fotokoláže sú v poriadku.

5. Pomer strán

Pri objednávke na našich webových stránkach v kroku č. 2, budete vyzvaný na orezanie obrázku v závislosti na zvolenej veľkosti puzzle. Napríklad v prípade, že váš obrázok je príliš široký a obsahuje dôležité objekty na každej strane, bude ťažké ho orezať bez toho, aby ste stratili niečo dôležité.

Ak si aj napriek tomu nie ste istí svojou fotografiou, pošlite ju prosím na "[email protected]" na zhodnotenie.