Ako vybrať správnu fotku

1. Rozlíšenie

Uistite sa, že obrázok je kvalitný (má dostatočné rozlíšenie - dpi). Všeobecne platí, že čím je vyššie DPI tým je vhodnejší obrázok pre väčšie puzzle. Napríklad: ak máte v pláne si objednať 500 dielikové foto puzzle, skúste zväčšiť obrázok vo vašom prehliadači na dvojnásobok veľkosti vášho monitora/displeja. Budete mať možnosť vidieť približný výsledok kvality tlače. Ak je obraz rozmazaný, s najväčšou pravdepodobnosťou bude výtlačok rozmazaný tiež. Ak si neviete rady, pošlite prosím fotku na "[email protected]" na zhodnotenie.

Dieťa, rozmazaný obrázok

2. Používajte len digitálne fotky

Snímok urobený digitálnym fotoaparátom je väčšinou vhodný, fotografie zhotovené mobilnými telefónmi nie sú vhodné. Ak chcete mať puzzle z klasickej fotografie, budete potrebovať skener s vysokým rozlíšením. Vo všeobecnosti neodporúčame používať naskenované fotografie.

3. Detail a pozadie

Vyhnite sa použitiu snímok s extrémne veľkými jednofarebnými plochami, ako je obloha, more ... atď. Samozrejme, že ak časť obrazu patrí krásnej zátoke, alebo úžasnému modrému nebu s malými bielymi oblakmi, všetko je v poriadku. Niekedy však dostaneme fotku, kde sa párik kúpe v mori s rovnakou farbou neba nad nimi a 90% plochy má podobné farby. Skúste si predstaviť skladanie 1000 dielikového puzzle, kde je 900 dielikov modrej, svetlo modrej alebo tmavomodrej farby.

4. Nepoužívajte rámy

Snažte sa nepoužívať tenké rámčeky na vonkajšom okraji obrázku. Na výrobu potrebujeme mať k dispozícii malú plochu na okraji (cca 3 mm), ktorá bude orezaná pri výseku dielov. Rám môže úplne zmiznúť alebo nemusí zostať v rovnakej šírke na každej strane. Rámy na fotkách vo vnútri fotokoláže sú v poriadku.

5. Pomer strán

Pri objednávke na našich webových stránkach v kroku č. 2, budete vyzvaný na orezanie obrázku v závislosti na zvolenej veľkosti puzzle. Napríklad v prípade, že váš obrázok je príliš široký a obsahuje dôležité objekty na každej strane, bude ťažké ho orezať bez toho, aby ste stratili niečo dôležité.

Ak si aj napriek tomu nie ste istí svojou fotografiou, pošlite ju prosím na "[email protected]" na zhodnotenie.

Jednoduchý návod na výber správnej fotografie pre vaše maľovanie podľa čísel

1. Orez fotografie
Je dôležité uistiť sa, aby vaše obrázky boli v súlade s pomerom strán zvoleného formátu plátna. Ak sa napríklad rozhodnete pre plátno s rozmermi 35 × 50, pomer strán obrázka by mal byť 1:1,42. 
Pomery strán pre jednotlivé formáty sú nasledovné: 
35x50 - 1:1,42 (obrázok musí mať obdĺžnikový tvar)
50x70 - 1:1,4 (obrázok musí mať obdĺžnikový tvar)
50x50 -1:1 (obraz musí mať štvorcový formát)

Aby ste mali z maľby čo najlepší zážitok a vaša fotografia sa ukázala ako majstrovské dielo, pre lepší výsledok orežte nepotrebné pozadie a udržujte hlavný objekt v centre pozornosti. 

Odporúčame vyberať snímky, na ktorých sú zábery zblízka lepšie ako zábery z diaľky. 

2. Zaostrenie a pozadie
Je dôležité, aby obrázok nebol rozmazaný a aby zostal jasný a ostrý aj po zväčšení. 
Hlavný predmet by mal byť ústredným bodom, čo uľahčuje presnejšie maľovanie obrazu. 
Mimoriadne dôležitá je aj ostrosť, čím viac detailov je na obraze vidieť, tým lepšie budú plochy maľby. 

Do hlavného centra záberu neumiestňujte rozmazané predmety. 

3. Farby a kontrast
Vyberajte farebné a živé obrázky. Vyhnite sa monochromatickým alebo jednofarebným obrázkom, pretože sa nemusia dobre preniesť do formátu maľovania podľa čísel
a nakoniec budete mať veľa podobných farebných nádobiek.
Čím viac farieb obrázok obsahuje, tým lepší je výsledok. 
Vyhnite sa príliš tmavým alebo zle osvetleným obrázkom, pretože by mohli sťažiť správne rozlíšenie plôch maľovania podľa čísel. 
Snažte sa hľadať obrázky, ktoré majú dobrý kontrast medzi svetlými a tmavými plochami, vďaka čomu je výsledný obraz vizuálne príťažlivejší. 

Vytvoriť puzzle z fotky
Ako vybrať správnu fotku
Voľba produktu:
 
Vytvoriť Fotokoláž

Vytvoriť Fotokoláž

Päť krokov, ako vytvoriť skvelý valentínsky darček.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako urobiť valentínske darčeky výnimočnými a naozaj nezabudnuteľnými?

Ďalšie články »